Ритуальні послуги в Хмельницкому

Тим, хто відійшов, напевно, не так важливо місце, де спочиває їх прах, як скорботним родичам.

Благоустрій місць поховання

Рідні можуть прийти на могилу щоб подумати, згадати або щось розповісти покійному. Звичайно хочеться бачити охайну могилу. Нам приємно відчувати, що ми гідно вшанували пам’ять покійного.

Благоустрій могили проводиться з метою прояву постійної турботи до пам’яті покійного. Неприпустимі яскраві кольори, сяючі компоненти. Не варто демонструвати свою спроможність, встановлюючи величні монументи і зводячи величезні склепи – покійним навряд чи це потрібно. У той же час місце поховання має виглядати охайно, підкреслювати турботу близьких, створювати умови для відвідування і віддання шани родичами і друзями.

З різних причин не завжди є можливість, належним чином, стежити за могилою близького, це може бути віддаленість вашого місця розташування, проживання в іншій країні або похилий вік.
Наше ритуальне агентство готове взяти на себе благоустрій та оформлення могили на кладовищі на постійній чи разовій основі.

Благоустрій могили

Визначте, яким ви бажаєте бачити місце поховання, якими будуть монумент, чи бажаєте ви огорожу, бажаєте гранітну або тротуарну плитку і чи потрібна плитка взагалі. Потрібен газон або щебінь. Зверніться до наших агентів за підказкою, як правильно облаштувати могилу.

Пам’ятник на могилу

В першу чергу обирається пам’ятник, як центральний елемент поховання. На нього наноситься портрет, або фотокераміка, ПІБ і дати. Надгробок можна доповнити зображеннями хрестів, свічок, квітів, пейзажів та інших елементів.

Надгробна плита або квітник

Зазвичай пам’ятники вибирають з квітником або надгробною плитою. Обидва варіанти можливі до розгляду, проте кожен з них має власні позитивні і негативні сторони.

Квітник на могилу

Надає місцю поховання природний і затишній вигляд. Його можна оформити по-різному. Можна прикрасити штучними квітами і травою, можна посадити живі рослини.

Живі рослини – це постійний догляд. Більш невибагливі багаторічні насадження, проте їх теж потрібно періодично удобрювати, прополювати ґрунт. Штучні квіти можуть прослужити кілька років, зберігаючи нормальний зовнішній вигляд.

Досить часто можна побачити на кладовищах квітники, засипані різнобарвним щебнем.

Переваги квітника:

 • мінімальні фінансові витрати;
 • полегшує всю конструкцію, що вбереже від усадки всього меморіалу;
 • це може бути бажанням покійного.

Недоліки квітника:

 • необхідність постійного догляду за рослинами;
 • втрачається можливість встановити додаткові ритуальні аксесуари;
 • якісна розсада вельми недешево коштує.

Надгробна плита

Плита робить місце поховання більш солідним і урочистим. При цьому передбачається мощення всієї території або ж меморіальних комплексів.

Переваги плити:

 • легкий догляд;
 • охайній вигляд в будь-який час року;
 • можливість розмістити додаткові аксесуари: поставити вази, свічники і т. п.

Недоліки плити:

 • Ціна комплексу з плитою значно вище, ніж на пам’ятник з квітником
 • Плита завжди робить важчою всю конструкцію, яка може просісти під великою вагою додаткового каменю.
 • Не всі релігії дозволяють установку плити на могилі.

Огорожі на могилу

Далі вибирається огорожа, яка створюється з металу (буває звареною чи кованою) або з каменю (частіше граніту або мармуру). При впорядкуванні могили, огорожа допомагає відокремити ділянку на кладовищі від сусідніх і чітко встановити межі поховання.

Атрибути для пам’ятника

Наприклад, для установки квітів використовуються гранітні вази, лампадки захистять свічку від вітру. Стіл або лавка – популярні атрибути облагородження, встановлюють майже на кожній дільниці.

Так останній притулок близької вам людини буде оповите атмосферою світлої пам’яті і печалі. Наші близькі назавжди залишаються в нашій пам’яті. Не дивлячись на пройдені роки ми завжди пам’ятаємо і любимо наших рідних.