Ритуальні послуги в Хмельницкому

Всі ми, на жаль, не вічні. Горе може прийти в кожну сім’ю. До цього неможливо бути готовим, ні морально, ні фінансово.

Що робити, якщо немає грошей на похорон

Як бути, якщо весь сімейний бюджет був витрачений на передодні на лікування або відпочинок, а може і на покупку чогось з високою вартістю? Як вчинити в разі, якщо немає грошей на похорон? Існують кілька варіантів державної допомоги.

Поховання людини без грошей

Всі витрати на поховання здійснюються за рахунок коштів державного бюджету України. Родичам необхідно звернутися із заявою та необхідними документами за місцем реєстрації покійного

На похорон за рахунок держави можуть розраховувати такі категорії людей:

  • Герої Радянського Союзу;
  • Кавалери Ордена Слави;
  • Особи, нагороджені чотирма і більше медалями «За відвагу»;
  • Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років;
  • Особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (Герої Соціалістичної праці, Герої України, кавалери ордена Трудової Слави);

Похорони для пільговиків

Усі витрати на поховання здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів

  • Учасники бойових дій;
  • Інваліди війни.

Поховання людина яка не належала до пільгової категорії

У такому випадку, розраховувати на безкоштовне поховання за державний рахунок не має можливості. Проте, можна оформити фінансову допомогу, що трохи полегшить ситуацію, коли немає грошей на похорон.

Для отримання допомоги на поховання безробітної людини необхідно звернутися в центр зайнятості за місцем реєстрації покійного. При собі необхідно мати: заяву, свідоцтво про смерть і паспорт ідентифікуючий людину, що здійснила поховання.

Для організації похорону працюючої людини, можна розраховувати на отримання фінансової допомоги по страховці за основним місцем роботи

Для людини пенсійного віку передбачена виплата на Головпоштампте. Для її отримання протягом трьох днів з моменту оформлення свідоцтва про смерть, необхідно звернутися до Пенсійного фонду за місцем прописки покійного. Також родина покійного має право на отримання пенсії за той місяць, коли вона не була отримана покійним.

Допомога з боку депутата місцевого округу на поховання

Як поховати якщо немає грошей зовсім? Не завжди є варіант звернутися за допомогою до знайомих. Наприклад, якщо ви жили окремо з покійним родичем і не знали коло його спілкування. Але і тут є вихід – ви можете звернутися за допомогою з боку офіційної особи і депутата місцевої округу. Він в свою чергу може направити Депутатський запит на отримання матеріальної допомоги в департамент праці та соціальної політики на отримання допомоги на поховання.